top of page
Burç Şeması

Kuzey Ay Düğümü Nedir?

Ruhsal Astroloji; kişinin bu dünyadaki ruhsal yolculuğuna ışık tutabilmemiz ve bu yolculuğu anlayabilmemiz açısından çok önemli bilgiler vermektedir. 

Ruhsal Astroloji deyince akla ilk gelen ise; Ay Düğümleri’dir. Ay düğümleri; aslen fiziksel bir forma sahip olmayan hipotetik noktalardır yani matematiksel olarak hesaplanırlar. Ay'ın Dünya etrafındaki  yörüngesinin, kuzeye ve güneye doğru hareketi ile ekliptiği kestiği bu noktalar; Astrolojik olarak Kuzey ve Güney Ay düğümü olarak adlandırdığımız ve Ruhun yolculuğunu ifade eden noktalardır. Her Kuzey Düğümü karşıtlığında o düğümün zıt burcu olan bir Güney Ay Düğümü bulunmaktadır. 

Untitled.001.png

Güney Ay düğümü; geçmiş ve karma ile ilgilidir. İçine doğduğumuz bedene daha önceki yaşamlarımızdan ya da Atalarımızdan getirdiğimiz tüm bilgiyi ve deneyimi ifade eder.

Kuzey Ay düğümü ise; daha önce hiç deneyimlenmemiş ve ruhun deneyim yaşamayı, bu hayatta başarmayı, üstesinden gelmeyi arzuladığı alanlardır. Öğrenilmesi gereken davranış modellerini ifade ettiği gibi, bu davranış modellerinin öğrenilmesi ve hayata geçirilmesi ile birlikte daha iyi bir hayata doğru olan yolculuğu anlatır. 


Güney Ay düğümünden getirdiğimiz alışkanlıklar ve tecrübeler bizim alışkın ve ustalaşmış olduğumuz davranış modelleridir ancak artık bu yaşamda bize eskisi kadar hizmet etmemektedirler. Kuzey Ay düğümündeki davranış ve düşünme modelleri ise bize bu hayatta doyumun, ilerlemenin ve mutluluğun kapılarını açacak olan, bu yaşamda bize en çok hizmet edecek olan davranış ve düşünce modellerdir. 
 

"Ruhun iki yanını temsil eden bu düğümler;  bir nevi geçmiş ve gelecek arasında köprü görevi görür ve dünya planındaki dualiteyi de anlatır. " 

Kişi bu düğümleri birleştirdiğinde sebep-sonuç alanından yani dualite planından çıkarak ruhsal büyümeye ulaşır. Ruhsal büyümenin kişinin hayatına getirdiği mutlak doyum ve anlam arayışı karşısında bulduğu cevaplar ile birlikte keyifli bir yaşamın kapıları aralanmış olur. 

 

Doğum tarihinizin içerisine düştüğü zaman aralığından yola çıkarak aşağıdaki tablo yardımıyla siz de Kuzey ve Güney Ay düğümünüzü bulabilirsiniz. Zaman aralığınızın yanında yer alan ilk burç Kuzey, diğeri ise Güney Ay Düğümünüzü simgelemektedir.

Kuzey Ay Düğümü Nasıl Hesaplanı?

"Bu kadar geniş zaman aralığında doğmuş kişiler hep aynı tecrübeyi mi yaşıyor?"

Ay düğümlerinin düştüğü ev, hayatın en çok hangi alanında bu yaşamdaki Kuzey Ay düğümü etkisini hissedeceğini kişinin harita planına göre belirler. Bu da temelde aynı olan Kuzey Ay düğümü deneyimini kişi için özelleştirir.

Haritanızda hangi eve düştüğünü bilmeksizin de bu yaşamda size hizmet edecek olan ve artık özgürleşmeniz gereken davranış, düşünme, hareket planlarını anlamanız hayat ve ruhsal gelişim yolunda muazzam bir anlamlandırma ve farkındalık yaratacaktır. 

 

Ruhsal Astroloji ve genel yıldız haritanız konusunda daha detaylı bir danışmanlık almak isterseniz koleksiyonumuzun danışman astroloğu Gökçe Özlem Ay ile iletişime geçebilirsiniz; @astrologozlemay

Ruhsal Astroloji Mala Koleksiyonu

KUZEY AY DÜĞÜMÜ ASLAN - GÜNEY AY DU

Ay Düğümlerinize özel  doğal taş ve ritüellerle..

Ruhumuzun kadersel döngüleri olarak bilinen “Kuzey Ay Düğümü” koleksiyonunda ilgili ay düğümü için önerdiğimiz doğal taş kristallerden en güzel seçki bir araya getirildi ve yine elde düğümlenerek, ritüeller ile hazırlanan malalara dönüştü.

 

Tamamlanmaları için uçlarına Yaşam Çiçeği, Yaşam Tohumu ya da Lotus Çiçeği sembolü, güçlendirici bir Guru Boncuk ve ilgili burcun özel yapım simgesi eklendi.

 

Her biri tüm koleksiyonumuzda olduğu gibi genel bir kategori altına yerleştirilen malaların tam olumlama ve önerilen doğal taş listesi için bir kaynak niteliğinde olan açıklamalarını kendi sayfasından okumanızı öneririz. Bununla birlikte kendi Kuzey Ay Düğümünüz dışındaki bir malaya ısrarla çekiliyorsanız ihtiyacınız olan, hayatınıza almak istediğiniz bu niyet ve enerjidir, gönül rahatlığıyla bu malayı seçebilirsiniz.

Untitled_edited_edited.png
bottom of page