photo (20 of 56).jpg

Kristal Doğal Taşlar

Yarı değerli doğal taş kristallerin doğadan gelen bilgeliği ve mucizesini her an yanınızda taşıyabilmeniz ve kendi ihtiyaçlarınıza göre gruplayabilmeniz için tamburlanmış formdaki kristallerimiz artık sizlerle. Dilerseniz tüm doğal taş kristallerimiz hakkında ayrıntılı bilgi alabilir ve seçtiğiniz dört adet kristali sipariş ederek, özel kesesiyle her an yanınızda taşıyabilirsiniz.

Bununla birlikte, her bir Çakra'ya gruplanmış taşlar arasından birer tane seçerek, 7 adetlik kendi çakra setinizi de oluşturabilir, yine özel kesesiyle her an yanınızda bulundurabilirsiniz. 

Kök Çakra

Kuyruksokumunun bulunduğu bölgede bulunan Kök Çakrası, cinsel organları, böbrekleri, omuriliği ve hücreleri etkiler. Rengi koyu kırmızıdır ve toprak elementiyle ilişkilidir. Dünyada var olma ile ilgili temel ihtiyaçları yöneten enerji merkezidir, fiziksel enerji ve hayatta kalma duygusunu harekete geçirir. Korku hissi, kök çakrasını bloke eden duygudur.

Hematoid Kuvars

"Topraklanma - Enerjiyi Dönüştürme - Özgüven "

Kristal Kuvars’ın içerisine Hematit yapılanmasıyla oluşan Hematoid Kuvars kişiyi kendi bedeninde topraklarken, negatif enerjiyi pozitife dönüştürmesi ile bilinir. Odaklanmayı kolaylaştıran Hematoid Kuvars aynı zamanda kişinin özgüvenini destekler.

Pirit

"Bereket - İrade - Gerçekleştirme"

Finansal bereketin taşı Pirit, eski zamanlarda tüccarların altın yerine vererek birbirini kandırmasınan ötürü “Fools Gold” olarak da bilinir. Kök ve solar plexus çakrası taşlarından olan Pirit kişiyi kendi merkezine getirerek iradesini güçlendirir. 

Siyah Rutilli Kuvars

Odak - Koruma - Bilgelik

Kristal Kuvars ile Siyah Turmalin’in özelliklerini aynı anda bünyesinde barındıran Siyah Rutilli Kuvars kişiye dinginlik, netlik sağlarken aynı zamanda negatif enerjilere karşı koruyucudur. 

Siyah Turmalin

"Koruma - Topraklanma - Ruhsal Kalkan"

Eski zamanlarda kişiyi kara büyüden bile koruduğuna inanılan Siyah Turmalin bilinen en güçlü negatif enerjiden koruyucu kristal olmasının yanı sıra kişinin aurasını enerjisek olarak temizlerken, denge sağlamasında destekleyici rol oynar.

Dumanlı Kuvars

"KORUMA - TOPRAKLANMA - DAYANIKLILIK" 

Negatif enerjilerden koruyan, kişiyi merkezine getiren ve topraklanmasını sağlayan Dumanlı Kuvars aynı zamanda kişinin hayatta kalma, dayanıklılık gibi yönlerini güçlendirmesiyle bilinir. 

Kar Taneli Obsidiyen

UMUT* İÇSEL BÜYÜME * DENGE

Zor dönemlerde kişinin direncini ve sabrını artırdığına inanılan Kar Taneli Obsidiyen kişinin dikkatini iç dünyasına vermesini sağlayarak büyüme ve gelişmeyi destekler. Elektro manyetik dalgaları emen taşlar sınıfında olması sebebiyle de elektronik aletlerin yanında konumlandırılması ve sıklıkla temizlenmesi önerilir. 

Sakral Çakra

Göbeğin altında yer alır. Rengi turuncudur, su elementi ile ilişkilidir. Üreme organlarını, böbrekleri, ve karaciğeri etkiler. Cinsel içgüdüleri ve arzuları ve ilişkilerimizdeki varlığımızı yöneten enerji merkezidir ve suçluluk duygusu bu çakraya zarar verir. Gerçekleri kabullenmek ve kendini sevmek, kendini affetmek; sakral çakrayı besler.

Hematoid Kuvars

"Topraklanma - Enerjiyi Dönüştürme - Özgüven "

Kristal Kuvars’ın içerisine Hematit yapılanmasıyla oluşan Hematoid Kuvars kişiyi kendi bedeninde topraklarken, negatif enerjiyi pozitife dönüştürmesi ile bilinir. Odaklanmayı kolaylaştıran Hematoid Kuvars aynı zamanda kişinin özgüvenini destekler.

Akik

"Cesaret - Canlılık - Gücünü Eline Alma"

Liderlik, cinsel güç ve yaşamsal canlılığın kristali Akik (Karnelyan) motivasyonu artırırken, kişiye cesaret vermesi, özgüveni desteklemesi ile bilinir. Önemli görüşmelerde, girişim dönemlerin taşınması önerilir. 

Solar Plexus Çakra

Göbek deliği civarında yer alan göbek çakrasının rengi sarıdır. Sindirim sistemini etkileyen göbek çakrası, kişinin kendi kişisel gücünü temsil eder ve ateş elementiyle ilişkilidir. Kendini sevmek ve kabullenmek, utanç duygusundan arınmak Manipura'yı besler.

Kalsit

"Güç - Özgüven - İçten Gelen Güç"

Yas, hüzün ve hayatın zor dönemlerinde güçlü bir enerji temizleyici olarak kişiyi destekleyen Sarı Kalsit, aynı zamanda duygusal yaraların iyileşmesine yardımcı olmasıyla bilinir.

Sitrin

"Mutluluk - Bereket - İrade" 

Başarı, bereket ve şansın en güçlü kristallerinden Sitrin aynı zamanda Solar Plexus Çakrası yani bireysel iradenin şifasında kişiyi destekler. Yaratıcılığı ve hayalgücünü desteklediğine inanılır. 

Kalp Çakrası

Gövdenin ortasında, kalbe yakın bir yerde bulunan kalp çakrası sevgi, tutku ve özgüven duygularımızla ilişkilidir. Kayıp, yas ve üzüntü gibi duygular bu çakrayı bloke ederek enerji dengemizi bozar. Bu olumsuz duyguları kabullenip sevgiye yer açmak, kalp çakrasını besler. Hava elementiyle bağlantılı olan Anahatanın rengi yeşildir.

Rose Kuvars

"Sevgi - Şefkat - Uyum"

Kalbin yegane kristali Pembe (Rose Kuvars) kişinin kendini ve başkalarını sevmesini, kalp kırıklıklarının onarılmasını, duygularda dengeyi ve uyumu destekler. 

Aventurin

"ŞANS - BEREKET - KALP"

Yeni başlangıçlar, bereket ve kalp çakrasının kristali Aventurin, şans getirmesi, bolluğu kişiye çekmesiyle bilinirken aynı zamanda kalp çakrasını şifalandırma, duyguları dengeleme ve öğrenmeyi desteklemede kişiye destek verir.

Rodanit

"SEVGİ - KALP ŞİFASI - BAĞIŞLAMA" 

Duyguları dengeyip, bağışlamayı kolaylaştıran ve geçmiş kalp kırıklıklarının şifasında kullanılan Rodanit, kalbi sevgiye açarken aynı zamanda kişiye iç denge ve özgüven getirmesiyle bilinir.

Florit

"ÖĞRENME - ODAKLANMA - KARAR VERME" 

Aurayı güçlendirirken bir yandan da enerji temizliğinde destek olan Florit, bilgece düşünmeyi ve psikolojik yetkinlikleri güçlendirme özellikleriyle meditasyon ve öğrenmeyi kolaylaştırır. 

Boğaz Çakrası

Boğazda bulunan Vishouddha Çakra, gerçeklerle beslenir ve yalanlarla bloke olur. Rengi mavidir. Kişinin kendini ifade edebilme yeteneğiyle de ilişkilidir. Ense, boyun, ses telleri ve boğaz ile ilgili sıkıntılar ile tiroid hastalıkları, boğaz çakrasının kapalı olduğu durumlarda ortaya çıkar. Kendi varlığımızla ilgili kabullenişler ve kendimizi özgürce ifade edebilmek, boğaz çakrasını besler.

Amazonit

"gerçeklik - uyum - huzur

“Gerçekliğin taşı” olarak bilinen Amazonit’in kişinin kendi gerçekliğini ifade etmesini desteklerken denge ve şans getirdiğine, ruha sakinlik verdiğine inanılır.

Apatit

"Motivasyon - İlham - İfade"

Hayalleri gerçeği dönüştürme, Boğaz çakrasına verdiği şifayla ifadeyi açma, günlük hayatın koşturmasında bulanıklaşan görüş alanına netlik kazandırma, ilham, motivasyon ve kolay öğrenme kristali Apatit, hayallerin kristali olarak da bilinir. 

Mavi Dantelli Akik

"İFADE - SÜKUNET - SADAKAT" 

Boğaz çakrasının ve ifadenin en önemli kristallerinden Mavi Dantelli Akik aynı zamanda katmanlı yapısıyla kişinin derinliklerinde kalmış cevherleri ve çözümlenmemiş döngüleri açığa çıkarıp şifalandırmasıyla bilinir. Sakinlik, sadakat ve açık iletişime yardımcı olur. 

Üçüncü Göz Çakrası

İki kaşın ortasından biraz yukarıda, alında bulunan Ajna Çakrası içgüdüler, ruhani gelişim, sezgiler ve içgörü ile ilişkilidir. Rengi çivit mavisidir. Fiziksel olarak hipofiz bezini gözleri, beyni ve sinir sistemini etkiler. Kişinin kendisiyle ilgili söylediği yalanlarla zarar görür.

Lapis Lazuli

"sezgi - ifade - rehberlik"

Zihnin ve ifadenin uyumlamasını böylece kişinin kendini olduğu gibi ifade etmesini destekleyen Lapis Lazuli, aynı zamanda sezgileri güçlendirir ve kişinin kendini keşif yolculuğunda rehberlik eder. 

Apatit

"Motivasyon - İlham - İfade"

Hayalleri gerçeği dönüştürme, Boğaz çakrasına verdiği şifayla ifadeyi açma, günlük hayatın koşturmasında bulanıklaşan görüş alanına netlik kazandırma, ilham, motivasyon ve kolay öğrenme kristali Apatit, hayallerin kristali olarak da bilinir. 

Taç Çakra

Başın tepesinde, taç şeklinde bulunan enerji merkezidir. Kozmik bilinci ve ilahi temsil eder. Rengi eflatun ve beyazdır, bin yapraklı lotus çiçeği ile ifade edilir. Evrendeki konumumuzu keşfedip dünyevi bağlarımızdan arındığımızda tamamen açılır.

Kristal Kuvars

"Zihinsel Netlik - Yaratıcılık - Odak" 

İyileştirme gücüyle bilinen, enerjiyi dönüştürüp yansıtabilen ve bu özellikleriyle birçok niyetinizde sizi destekleyebilen titreşimi son derece yüksek olan Kristal Kuvars "Master Healer" yani "Şifacıların Efendisi" olarak da bilinir. 

Selenit

"Motivasyon - İlham - İfade"

Yanına geldiği tüm doğaltaş kristallerin yanı sıra bulunduğu odanın ve yanına geldiği objelerin enerjisini  ve kişinin temizlediğine inanılan Selenit ruhsal bağlantıyı güçlendiren önemli kristallerdendir. Suda çözünür, teması kesinlikle önerilmez. 

Ametist

"Spiritüel Bağlantı - Koruma - Ruhsal Büyüme "

Zihni negatif düşüncelerden arındırarak sakinleştirdiğine, stres yönetimine yardımcı olduğuna inanılan Ametist taşının spiritüel bağlantıyı güçlendirip, sezgileri harekete geçirdiği ve kötü enerjiden koruduğu bilinmektedir.

Angel Aura Kuvars

"Huzur - Meleksi Güçler - Ruhsal Bağlantı"

Huzur ve pozitiflik enerjisi yaydığına inanılın Melek Aura Kuvars’ı adından da anlaşıldığı üzere kişinin melek güçleri hissetmesini sağlarken, ruhsal farkındalık yönünde destek verir. Aynı zamanda Kristal Kuvars’ın özelliklerini taşır. 

Havlit

"Sabır - İç Huzur - Mindfulness"

Stres ve gerginliğin rahatlamasında, sürekli aktif bir zihnin sakinleşmesinde önemli rol oynayan Havlit’in kişiye anlayış ve sabır getirdiğine inanılır. Uyku düzenlemede yardımcı olan bu kristal aynı zamanda kişinin takılıp kaldığı konulardan özgürleşmesini sağlar.

323329.png
0

Herhangi bir sorunuz olması durumunda, potansiyel işbirlikleri veya tasarımcılarımız arasına katılmak için lütfen

BİZE ULAŞIN

POLİTİKALARIMIZ

İLETİŞİM

  • Facebook - Grey Circle
  • Instagram - Grey Circle
  • Pinterest - Grey Circle

KATEGORİLERİMİZ

© 108Niyettaşı by Merve Uçar Filiz 

Her hakkı saklıdır. Bu sayfada kullanılan metinler ve tasarımların kaynak gösterilerek paylaşılmasında sakınca yoktur ancak kopyalanması ve kaynak gösterilmeden alıntılanması yasaktır. Bu yasağa aykırı davranan kişiler hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Keşfet

Satın Al