Yarı değerli doğal taş kristallerin doğadan gelen bilgeliği ve mucizesini her an yanınızda taşıyabilmeniz ve kendi ihtiyaçlarınıza göre gruplayabilmeniz için tamburlanmış formdaki kristallerimiz artık dörtlü paketler halinde sizlerle.

Kristal Doğal Taşlar

Dilerseniz tüm doğal taş kristallerimiz hakkında ayrıntılı bilgi alabilir ve seçtiğiniz dört adet kristali sipariş ederek, özel kesesiyle her an yanınızda taşıyabilirsiniz.

Kristal Doğal Taşlar ve Özellikleri

AKİK

"Cesaret - Canlılık - Gücünü Eline Alma"

Liderlik, cinsel güç ve yaşamsal canlılığın kristali Akik (Karnelyan) motivasyonu artırırken, kişiye cesaret vermesi, özgüveni desteklemesi ile bilinir. Önemli görüşmelerde, girişim dönemlerin taşınması önerilir. 

AMAZONİT

"gerçeklik - uyum - huzur

“Gerçekliğin taşı” olarak bilinen Amazonit’in kişinin kendi gerçekliğini ifade etmesini desteklerken denge ve şans getirdiğine, ruha sakinlik verdiğine inanılır.

AMETİST

ANGEL AURA KUVARS

"Spiritüel Bağlantı - Koruma - Ruhsal Büyüme "

"Huzur - Meleksi Güçler - Ruhsal Bağlantı"

Zihni negatif düşüncelerden arındırarak sakinleştirdiğine, stres yönetimine yardımcı olduğuna inanılan Ametist taşının spiritüel bağlantıyı güçlendirip, sezgileri harekete geçirdiği ve kötü enerjiden koruduğu bilinmektedir.

Huzur ve pozitiflik enerjisi yaydığına inanılın Melek Aura Kuvars’ı adından da anlaşıldığı üzere kişinin melek güçleri hissetmesini sağlarken, ruhsal farkındalık yönünde destek verir. Aynı zamanda Kristal Kuvars’ın özelliklerini taşır. 

APATİT

"Motivasyon - İlham - İfade"

Hayalleri gerçeği dönüştürme, Boğaz çakrasına verdiği şifayla ifadeyi açma, günlük hayatın koşturmasında bulanıklaşan görüş alanına netlik kazandırma, ilham, motivasyon ve kolay öğrenme kristali Apatit, hayallerin kristali olarak da bilinir. 

AVENTURİN

"ŞANS - BEREKET - KALP"

Yeni başlangıçlar, bereket ve kalp çakrasının kristali Aventurin, şans getirmesi, bolluğu kişiye çekmesiyle bilinirken aynı zamanda kalp çakrasını şifalandırma, duyguları dengeleme ve öğrenmeyi desteklemede kişiye destek verir.

HAVLİT

HEMATOİD KUVARS

"Sabır - İç Huzur - Mindfulness"

"Topraklanma - Enerjiyi Dönüştürme - Özgüven "

Stres ve gerginliğin rahatlamasında, sürekli aktif bir zihnin sakinleşmesinde önemli rol oynayan Havlit’in kişiye anlayış ve sabır getirdiğine inanılır. Uyku düzenlemede yardımcı olan bu kristal aynı zamanda kişinin takılıp kaldığı konulardan özgürleşmesini sağlar.

Kristal Kuvars’ın içerisine Hematit yapılanmasıyla oluşan Hematoid Kuvars kişiyi kendi bedeninde topraklarken, negatif enerjiyi pozitife dönüştürmesi ile bilinir. Odaklanmayı kolaylaştıran Hematoid Kuvars aynı zamanda kişinin özgüvenini destekler.

KALSİT

"Güç - Özgüven - İçten Gelen Güç"

Yas, hüzün ve hayatın zor dönemlerinde güçlü bir enerji temizleyici olarak kişiyi destekleyen Sarı Kalsit, aynı zamanda duygusal yaraların iyileşmesine yardımcı olmasıyla bilinir.

SİYAH TURMALİN

"Koruma - Topraklanma - Ruhsal Kalkan"

Eski zamanlarda kişiyi kara büyüden bile koruduğuna inanılan Siyah Turmalin bilinen en güçlü negatif enerjiden koruyucu kristal olmasının yanı sıra kişinin aurasını enerjisek olarak temizlerken, denge sağlamasında destekleyici rol oynar.

KRİSTAL KUVARS

LAPİS LAZULİ

"Zihinsel Netlik - Yaratıcılık - Odak" 

"sezgi - ifade - rehberlik"

İyileştirme gücüyle bilinen, enerjiyi dönüştürüp yansıtabilen ve bu özellikleriyle birçok niyetinizde sizi destekleyebilen titreşimi son derece yüksek olan Kristal Kuvars "Master Healer" yani "Şifacıların Efendisi" olarak da bilinir. 

Zihnin ve ifadenin uyumlamasını böylece kişinin kendini olduğu gibi ifade etmesini destekleyen Lapis Lazuli, aynı zamanda sezgileri güçlendirir ve kişinin kendini keşif yolculuğunda rehberlik eder. 

PEMBE KUVARS

"Sevgi - Şefkat - Uyum"

Kalbin yegane kristali Pembe (Rose Kuvars) kişinin kendini ve başkalarını sevmesini, kalp kırıklıklarının onarılmasını, duygularda dengeyi ve uyumu destekler. 

PİRİT

"Bereket - İrade - Gerçekleştirme"

Finansal bereketin taşı Pirit, eski zamanlarda tüccarların altın yerine vererek birbirini kandırmasınan ötürü “Fools Gold” olarak da bilinir. Kök ve solar plexus çakrası taşlarından olan Pirit kişiyi kendi merkezine getirerek iradesini güçlendirir. 

SİYAH RUTİLLİ KUVARS

SELENİT

Odak * Koruma * Bilgelik

"Enerji Temizliği - Sükunet - Mekan Şifası" 

SİTRİN

Kristal Kuvars ile Siyah Turmalin’in özelliklerini aynı anda bünyesinde barındıran Siyah Rutilli Kuvars kişiye dinginlik, netlik sağlarken aynı zamanda negatif enerjilere karşı koruyucudur. 

Yanına geldiği tüm doğaltaş kristallerin yanı sıra bulunduğu odanın ve yanına geldiği objelerin enerjisini  ve kişinin temizlediğine inanılan Selenit ruhsal bağlantıyı güçlendiren önemli kristallerdendir. Suda çözünür, teması kesinlikle önerilmez. 

"Mutluluk - Bereket - İrade" 

DUMANLI KUVARS

"KORUMA - TOPRAKLANMA - DAYANIKLILIK" 

Başarı, bereket ve şansın en güçlü kristallerinden Sitrin aynı zamanda Solar Plexus Çakrası yani bireysel iradenin şifasında kişiyi destekler. Yaratıcılığı ve hayalgücünü desteklediğine inanılır. 

Negatif enerjilerden koruyan, kişiyi merkezine getiren ve topraklanmasını sağlayan Dumanlı Kuvars aynı zamanda kişinin hayatta kalma, dayanıklılık gibi yönlerini güçlendirmesiyle bilinir. 

KAR TANELİ OBSİDYEN

RODANİT

UMUT* İÇSEL BÜYÜME * DENGE

"SEVGİ - KALP ŞİFASI - BAĞIŞLAMA" 

FLORİT

Zor dönemlerde kişinin direncini ve sabrını artırdığına inanılan Kar Taneli Obsidiyen kişinin dikkatini iç dünyasına vermesini sağlayarak büyüme ve gelişmeyi destekler. Elektro manyetik dalgaları emen taşlar sıfında olması sebebiyle de elektronik aletlerin yanında konumlandırılması ve sıklıkla temizlenmesi önerilir. 

Duyguları dengeyip, bağışlamayı kolaylaştıran ve geçmiş kalp kırıklıklarının şifasında kullanılan Rodanit, kalbi sevgiye açarken aynı zamanda kişiye iç denge ve özgüven getirmesiyle bilinir.

MAVİ DANTELLİ AKİK

"ÖĞRENME - ODAKLANMA - KARAR VERME" 

Aurayı güçlendirirken bir yandan da enerji temizliğinde destek olan Florit, bilgece düşünmeyi ve psikolojik yetkinlikleri güçlendirme özellikleriyle meditasyon ve öğrenmeyi kolaylaştırır. 

"İFADE - SÜKUNET - SADAKAT" 

Boğaz çakrasının ve ifadenin en önemli kristallerinden Mavi Dantelli Akik aynı zamanda katmanlı yapısıyla kişinin derinliklerinde kalmış cevherleri ve çözümlenmemiş döngüleri açığa çıkarıp şifalandırmasıyla bilinir. Sakinlik, sadakat ve açık iletişime yardımcı olur. 

Politikalarımız

İletişim

  • Facebook - Grey Circle
  • Instagram - Grey Circle
  • Pinterest - Grey Circle

Menü

cmyk_1080p_png.png

© 108Niyettaşı by Merve Uçar Filiz

© 108Niyettaşı by Merve Uçar Filiz 

Her hakkı saklıdır. Bu sayfada kullanılan metinler ve tasarımların kaynak gösterilerek paylaşılmasında sakınca yoktur ancak kopyalanması ve kaynak gösterilmeden alıntılanması yasaktır. Bu yasağa aykırı davranan kişiler hakkında yasal işlem başlatılacaktır.