top of page
WhatsApp Görsel 2023-02-01 saat 15.24_edited.jpg

Kristal Doğal Taşlar

Yarı değerli doğal taş kristallerin doğadan gelen bilgeliği ve mucizesini her an yanınızda taşıyabilmeniz ve kendi ihtiyaçlarınıza göre gruplayabilmeniz için tamburlanmış formdaki kristallerimiz artık sizlerle. Dilerseniz tüm doğal taş kristallerimiz hakkında ayrıntılı bilgi alabilir ve seçtiğiniz dört adet kristali sipariş ederek, özel kesesiyle her an yanınızda taşıyabilirsiniz.

Bununla birlikte, her bir Çakra'ya gruplanmış taşlar arasından birer tane seçerek, 7 adetlik kendi çakra setinizi de oluşturabilir, yine özel kesesiyle her an yanınızda bulundurabilirsiniz. 

Kök Çakra

chakra-symbols-mettafor.png

Kök Çakramız bizim yaşamla, fiziksel dünyayla olan bağımızı ve topraklılığımızı yani bu dünyanın gerçekleriyle olan ilişkimizi aynı zamanda fiziksel bedenimizin de dinamikliğini, iyiliğini, gücünü, bu dünyadaki güvende olma hissimizi temsil eder. Kırmızı renktedir ve kuyruk sokumunun hemen tabanında yer alır. Elementi topraktır.

Hematoit Kuvars.jpg

Hematoid Kuvars

"Topraklanma - Enerjiyi Dönüştürme - Özgüven "

Kristal Kuvars’ın içerisine Hematit yapılanmasıyla oluşan Hematoid Kuvars kişiyi kendi bedeninde topraklarken, negatif enerjiyi pozitife dönüştürmesi ile bilinir. Odaklanmayı kolaylaştıran Hematoid Kuvars aynı zamanda kişinin özgüvenini destekler.

Pirit.jpg

Pirit

"Bereket - İrade - Gerçekleştirme"

Finansal bereketin taşı Pirit, eski zamanlarda tüccarların altın yerine vererek birbirini kandırmasınan ötürü “Fools Gold” olarak da bilinir. Kök ve solar plexus çakrası taşlarından olan Pirit kişiyi kendi merkezine getirerek iradesini güçlendirir. 

Rutilli Kuvars.jpg

Siyah Rutilli Kuvars

Odak - Koruma - Bilgelik

Kristal Kuvars ile Siyah Turmalin’in özelliklerini aynı anda bünyesinde barındıran Siyah Rutilli Kuvars kişiye dinginlik, netlik sağlarken aynı zamanda negatif enerjilere karşı koruyucudur. 

Siyah Turmalin.jpg

Siyah Turmalin

"Koruma - Topraklanma - Ruhsal Kalkan"

Eski zamanlarda kişiyi kara büyüden bile koruduğuna inanılan Siyah Turmalin bilinen en güçlü negatif enerjiden koruyucu kristal olmasının yanı sıra kişinin aurasını enerjisek olarak temizlerken, denge sağlamasında destekleyici rol oynar.

Dumanlı_Kuvars.jpg

Dumanlı Kuvars

"KORUMA - TOPRAKLANMA - DAYANIKLILIK" 

Negatif enerjilerden koruyan, kişiyi merkezine getiren ve topraklanmasını sağlayan Dumanlı Kuvars aynı zamanda kişinin hayatta kalma, dayanıklılık gibi yönlerini güçlendirmesiyle bilinir. 

kartaneli obsidyen.HEIC

Kar Taneli Obsidiyen

UMUT* İÇSEL BÜYÜME * DENGE

Zor dönemlerde kişinin direncini ve sabrını artırdığına inanılan Kar Taneli Obsidiyen kişinin dikkatini iç dünyasına vermesini sağlayarak büyüme ve gelişmeyi destekler. Elektro manyetik dalgaları emen taşlar sınıfında olması sebebiyle de elektronik aletlerin yanında konumlandırılması ve sıklıkla temizlenmesi önerilir. 

chakra-symbols-mettafor.png

Sakral Çakra

Sakral Çakra bizim kimliğimiz, özgüvenimiz, yaratıcılığımızla, sosyal ilişkilerimiz, cinsel arzularımız, oyuncu ve neşeli yanımızla bağlantılı olan çakramızdır. Beğenmek, beğenmemek, birinden hoşlanıp, hoşlanmamak da yine bu çakramızdan yönetilir. Göbek deliğinin 3 parmak kadar aşağısında yer alır. Rengi turuncudur, elementi sudur.

Hematoit Kuvars.jpg

Hematoid Kuvars

"Topraklanma - Enerjiyi Dönüştürme - Özgüven "

Kristal Kuvars’ın içerisine Hematit yapılanmasıyla oluşan Hematoid Kuvars kişiyi kendi bedeninde topraklarken, negatif enerjiyi pozitife dönüştürmesi ile bilinir. Odaklanmayı kolaylaştıran Hematoid Kuvars aynı zamanda kişinin özgüvenini destekler.

Akik.jpg

Akik

"Cesaret - Canlılık - Gücünü Eline Alma"

Liderlik, cinsel güç ve yaşamsal canlılığın kristali Akik (Karnelyan) motivasyonu artırırken, kişiye cesaret vermesi, özgüveni desteklemesi ile bilinir. Önemli görüşmelerde, girişim dönemlerin taşınması önerilir. 

chakra-symbols-mettafor.png

Solar Plexus Çakra

Solar Plexus çakrası adı itibariyle bizim “Ruhumuzun Evi”dir. Burası bizim parmak izi gibi kimliğimizin var olduğu ve içimizdeki yıldız tozunu barındıran, onu keşfedeceğimiz yerdir. Özgür irademiz, isteklerimiz, kimliğimiz, sorumluluk ve kontrol duygumuzla ilgilidir. Göbek deliği civarında yer alır, rengi sarıdır. Elementi ateştir.

Kalsit

Kalsit.jpg

"Güç - Özgüven - İçten Gelen Güç"

Yas, hüzün ve hayatın zor dönemlerinde güçlü bir enerji temizleyici olarak kişiyi destekleyen Sarı Kalsit, aynı zamanda duygusal yaraların iyileşmesine yardımcı olmasıyla bilinir.

Sitrin.jpg

Sitrin

"Mutluluk - Bereket - İrade" 

Başarı, bereket ve şansın en güçlü kristallerinden Sitrin aynı zamanda Solar Plexus Çakrası yani bireysel iradenin şifasında kişiyi destekler. Yaratıcılığı ve hayalgücünü desteklediğine inanılır. 

Kalp Çakrası

chakra-symbols-mettafor.png

Sevgiyi alma ve vermemiz, şefkatli yanımız, uyumlu ilişkilerimiz ve duygularımızı hissedebilmemiz ile ilgilidir. Aşağıdaki üç çakrayı üstteki üç çakra ile bağlayan adeta bir köprü gibidir. Fiziksel dünya ile manevi dünyamız arasındaki bir geçiş kapısıdır. Tam göğsümüzün merkezinde yer alır, rengi yeşildir. Elementi havadır.

Pembe Kuvars.jpg

Rose Kuvars

"Sevgi - Şefkat - Uyum"

Kalbin yegane kristali Pembe (Rose Kuvars) kişinin kendini ve başkalarını sevmesini, kalp kırıklıklarının onarılmasını, duygularda dengeyi ve uyumu destekler. 

Aventurin.jpg

Aventurin

"ŞANS - BEREKET - KALP"

Yeni başlangıçlar, bereket ve kalp çakrasının kristali Aventurin, şans getirmesi, bolluğu kişiye çekmesiyle bilinirken aynı zamanda kalp çakrasını şifalandırma, duyguları dengeleme ve öğrenmeyi desteklemede kişiye destek verir.

rodanit.HEIC

Rodanit

"SEVGİ - KALP ŞİFASI - BAĞIŞLAMA" 

Duyguları dengeyip, bağışlamayı kolaylaştıran ve geçmiş kalp kırıklıklarının şifasında kullanılan Rodanit, kalbi sevgiye açarken aynı zamanda kişiye iç denge ve özgüven getirmesiyle bilinir.

IMG_1691.HEIC

Florit

"ÖĞRENME - ODAKLANMA - KARAR VERME" 

Aurayı güçlendirirken bir yandan da enerji temizliğinde destek olan Florit, bilgece düşünmeyi ve psikolojik yetkinlikleri güçlendirme özellikleriyle meditasyon ve öğrenmeyi kolaylaştırır. 

Boğaz Çakrası

Hem günlük hayattaki iletişimimizi hem de hayatta kendi gerçekliğimizi ifade edişimizi temsil eden çakramızdır. Kendi varlığımızla ilgili kabullenişler ve kendimizi özgürce ifade edebilmek, boğaz çakrasını besler. Boğazımızın üstünde bulunur, rengi mavidir. Elementi etherdir.

chakra-symbols-mettafor.png
Amazonit.jpg

Amazonit

"gerçeklik - uyum - huzur

“Gerçekliğin taşı” olarak bilinen Amazonit’in kişinin kendi gerçekliğini ifade etmesini desteklerken denge ve şans getirdiğine, ruha sakinlik verdiğine inanılır.

Apatit.jpg

Apatit

"Motivasyon - İlham - İfade"

Hayalleri gerçeği dönüştürme, Boğaz çakrasına verdiği şifayla ifadeyi açma, günlük hayatın koşturmasında bulanıklaşan görüş alanına netlik kazandırma, ilham, motivasyon ve kolay öğrenme kristali Apatit, hayallerin kristali olarak da bilinir. 

mavi dantelli akik.HEIC

Mavi Dantelli Akik

"İFADE - SÜKUNET - SADAKAT" 

Boğaz çakrasının ve ifadenin en önemli kristallerinden Mavi Dantelli Akik aynı zamanda katmanlı yapısıyla kişinin derinliklerinde kalmış cevherleri ve çözümlenmemiş döngüleri açığa çıkarıp şifalandırmasıyla bilinir. Sakinlik, sadakat ve açık iletişime yardımcı olur. 

chakra-symbols-mettafor.png

Üçüncü Göz Çakrası

Düşünme ve anlama, gerçeği görme merkezimizi, inanç dünyamızı, iç sesimiz, altıncı hissimiz, olanın arkasındakini görme, analiz etme yetimizi ve farkındalığımızı temsil eder. İki kaşın ortasından biraz yukarıda bulunur, rengi çivit mavisidir. Elementi ışıktır.

Lapis Lazuli

Lapis Lazuli.jpg

"sezgi - ifade - rehberlik"

Zihnin ve ifadenin uyumlamasını böylece kişinin kendini olduğu gibi ifade etmesini destekleyen Lapis Lazuli, aynı zamanda sezgileri güçlendirir ve kişinin kendini keşif yolculuğunda rehberlik eder. 

Apatit.jpg

Apatit

"Motivasyon - İlham - İfade"

Hayalleri gerçeği dönüştürme, Boğaz çakrasına verdiği şifayla ifadeyi açma, günlük hayatın koşturmasında bulanıklaşan görüş alanına netlik kazandırma, ilham, motivasyon ve kolay öğrenme kristali Apatit, hayallerin kristali olarak da bilinir. 

Taç Çakra

Bizim kaynakla, maneviyat (spiritüellik) ile olan bağlantımızı, hayatın ve evrenin akışına olan teslimiyetçi yönümüzü, ilahi olandan aldığımız rehberliği temsil eder. Başın tepesinde, taç şeklinde bulunan enerji merkezidir. Rengi eflatun ve beyazdır, bin yapraklı lotus çiçeği ile ifade edilir. Elementi düşüncedir.

chakra-symbols-mettafor.png
Kristal Kuvars.jpg

Kristal Kuvars

"Zihinsel Netlik - Yaratıcılık - Odak" 

İyileştirme gücüyle bilinen, enerjiyi dönüştürüp yansıtabilen ve bu özellikleriyle birçok niyetinizde sizi destekleyebilen titreşimi son derece yüksek olan Kristal Kuvars "Master Healer" yani "Şifacıların Efendisi" olarak da bilinir. 

Selenit.jpg

Selenit

"Motivasyon - İlham - İfade"

Yanına geldiği tüm doğaltaş kristallerin yanı sıra bulunduğu odanın ve yanına geldiği objelerin enerjisini  ve kişinin temizlediğine inanılan Selenit ruhsal bağlantıyı güçlendiren önemli kristallerdendir. Suda çözünür, teması kesinlikle önerilmez. 

Ametist.jpg

Ametist

"Spiritüel Bağlantı - Koruma - Ruhsal Büyüme "

Zihni negatif düşüncelerden arındırarak sakinleştirdiğine, stres yönetimine yardımcı olduğuna inanılan Ametist taşının spiritüel bağlantıyı güçlendirip, sezgileri harekete geçirdiği ve kötü enerjiden koruduğu bilinmektedir.

Angel Aura Kuvars2.jpg

Angel Aura Kuvars

"Huzur - Meleksi Güçler - Ruhsal Bağlantı"

Huzur ve pozitiflik enerjisi yaydığına inanılın Melek Aura Kuvars’ı adından da anlaşıldığı üzere kişinin melek güçleri hissetmesini sağlarken, ruhsal farkındalık yönünde destek verir. Aynı zamanda Kristal Kuvars’ın özelliklerini taşır. 

Havlit.jpg

Havlit

"Sabır - İç Huzur - Mindfulness"

Stres ve gerginliğin rahatlamasında, sürekli aktif bir zihnin sakinleşmesinde önemli rol oynayan Havlit’in kişiye anlayış ve sabır getirdiğine inanılır. Uyku düzenlemede yardımcı olan bu kristal aynı zamanda kişinin takılıp kaldığı konulardan özgürleşmesini sağlar.

bottom of page