photo (75 of 79).jpg

İnci Sembol Mala

Kadim sembollerin gücü, incinin zerafetiyle birleşti

53 adet tatlı su kültür incisinin, yanına bir tane kesme form doğal taş kristal eklenmesi ile 54 rakamına tamamlanan malalar her biri ayrı bilgi ve güce sahip altın suyu kaplama pirinç semboller ile bitirildi. 

sea_shell_with_pearl_01_edited.png

Bir kum tanesinden, değerli bir hazineye..

İstiridyeler bir parazit, kum tanesi ya da yabancı bir mikroorganizmanın içlerine sızması sonucu, kabuğunun iç yüzünde bulunan sedefle onu kaplamaya başlayarak kendini korumaya başlar. Zamanla kat ve kat sedefle kaplanan bu yabancı, uzun bir süreç sonunda iç kabuktaki sedefin rengine bağlı olarak, beyaz, gri, siyah, pembe ve tonlarını taşıyan, %90 ‘ı kalsiyum karbonattan oluşan muhteşem bir inciye dönüşür.

 

Saflığın, masumiyetin ve sadakatin sembolü olarak görülen inci, kişinin zihnini sakinleştirip, netleştirerek ruhsal rehberliğe ve bilgeliğe açılmasını destekler. Ruhsal rehberlik, bilgelik ve yüksek benliğe açılan kişi olayları, düzeni ve kişileri bu perspektiften anlamaya ve sonsuz kaynaktan beslenmeye başlar.

108 Niyettaşı olarak bizim için ise İnci, esasen olumsuz bir olay karşısında istiridyenin verdiği mükemmel cevap sonucu oluşmasıyla, dışta negatif görünen bir çok olay ve durumun zaman, sabır ve Öz’ün bilgeliğiyle nadide bir hazineye dönüştürülmesini temsil etmektedir. 

Fatma'nın Eli
Fatma'nın Eli

Ülkemizde daha çok Fatma Ana Eli, Fatma’nın eli olarak bilinse de genel ismi Hamsa Eli olarak geçen bu sembol korumanın en güçlü sembollerinden biridir. Bereket sembolü olarak `işime, aşıma Fatma’nın Eli değsin’ diyerek de kullanılmakta olan bu sembol İslamiyet, Hıristiyanlık, Yahudilik ve Budizm inançlarının tamamında kullanılmaktadır. Güzel talih, mutluluk, sağlık ve sevgi getirdiğine, özellikle kadınları ilahi seviyede koruduğuna inanılır.

press to zoom
Koruyan Göz
Koruyan Göz

Nazardan korunmak için hepimizin neredeyse bebeklik yillarından beri üzerinde olan göz sembolü kişiyi `kem gözlerden` korumak ve görenin ardında daha büyük, ilahi bir izleyen olduğunu temsil etmek için kullanılan en güçlü koruma sembollerinden biridir.

press to zoom
Güneş
Güneş

Mutluluk, canlılık, yaşam ve bereketi sembolize eder. Dünyamızdan 150 milyon kilometre uzakta olmasına rağmen Güneş tüm canlıların yaşam kaynaklarından biri olmakla beraber, büyümenin, gelişmenin ve parlaklığın sembolüdür.

press to zoom
Fatma'nın Eli
Fatma'nın Eli

Ülkemizde daha çok Fatma Ana Eli, Fatma’nın eli olarak bilinse de genel ismi Hamsa Eli olarak geçen bu sembol korumanın en güçlü sembollerinden biridir. Bereket sembolü olarak `işime, aşıma Fatma’nın Eli değsin’ diyerek de kullanılmakta olan bu sembol İslamiyet, Hıristiyanlık, Yahudilik ve Budizm inançlarının tamamında kullanılmaktadır. Güzel talih, mutluluk, sağlık ve sevgi getirdiğine, özellikle kadınları ilahi seviyede koruduğuna inanılır.

press to zoom
1/6

Kadim sembollerin gücü her an yanınızda.

Fatma'nın Eli

Koruma ve Bereket

Güneş

Mutluluk, Canlılık, Yaşam ve Bereket

Göz

Nazara Karşı Koruma

Lotus

Saflık, Aydınlanma , Yeni Başlangıçlar

Deniz Kabuğu

Değişim, Dönüşüm ve Yaratım

Kristal Doğal Taşlar

Her İnci Sembol Mala, farklı özelliklere sahip birer kesme form doğal taş kristal ile desteklenmiştir. Ametist, Rose Kuvars, Sitrin, Labradorit, Nazar Boncuğu, Ay Taşı, Turkuaz, Dumanlı Kuvars ve Aquamarine kristallerinin özellikleri hakkında aşağıda ek bilgi bulabilirsiniz.

Ametist: Spiritüel Bağlantı - Koruma - Ruhsal Büyüme


Zihni negatif düşüncelerden arındırarak sakinleştirdiğine, böylece stres yönetimine yardımcı olduğuna inanılan Ametist taşının spiritüel bağlantıyı güçlendirip, sezgileri harekete geçirdiği ve zorlu karar verme süreçlerinde kişiye yardımcı olduğu bilinmektedir. Ruhsal büyüme, denge ve bilgelik yolunda çalışan bu kristal taç çakrayı şifalandırarak kaynakla olan bağlantıyı güçlendirir ve evrendeki sonsuz olasılıkları algılama yolunda kişinin bariyerlerini kaldırır. Eski çağlardan bu yana zenginliğin simgesi olarak görülen Ametist taşı aynı zamanda eski din adamları tarafından kendilerini kötü enerjiden korumak için kullanılmıştır.
Rose Kuvars: Sevgi - Şefkat - Uyum


Kalbin ve duyguların yegane kristali olan Rose Kuvarsın duyguları dengelerken kişiye uyum getirdiğine, kalbi sevgi almaya ve vermeye açtığına, aynı zamanda öz sevgi ve güveni arttırıp desteklediğine ve dişil enerjiyi harekete geçirdiğine inanılır. Geçmişten gelen kalp kırıklıklarının şifalandırılmasında yüzyıllardır kullanılmakta olan Rose Kuvars kristali kalpte güveni tekrar telkin edebilme gücüyle de bilinmektedir. Sevgi enerjisini alma ve verme dengesinde hissetmek, duygularında uyum, açıklık ve şefkat deneyimlemek isteyen ve ayrıca dişil enerjisini uyandırmak ve hatırlamak niyetini taşıyan kişiler için idealdir.
Sitrin: Mutluluk - Bereket - İrade


Son derece güçlü bir temizleyici ve canlandırıcı kristal olan Sitrin Güneş’in gücünü içinde barındırır ve onun yaratıcı, besleyen, büyüten, neşe dolu enerjisini içinde taşır. Temizlik ritüellerine hiç ihtiyaç duymayan nadir kristallerden biridir. Negatif enerjiyi emer, dönüştürür, dağıtır ve köklenmesini sağlar ve bu sayede çevre için muhteşem bir koruyucu kalkan oluşturur. Sitrin hayatın her seviyesine enerji katar. Tüm çakraları temizleyip dengeleme kapasitesine sahip olup en çok kontrol ve irade noktamız olan Solar Plexus Çakramız üzerinde etkilidir. Bu sayede irade, kontrol ve teslimiyet ile ilgili yönlerimizin şifalanmasına destek olur. Tüm iyilikleri kendine çektiği inanılan Sitrin, şans, bereket, başarı ve neşeyi yaratmada kişiyi güçlü bir şekilde destekler. Bu cömert ve neşeli kristal aynı zamanda paylaşımı ve topluluklar içindeki keyifli bağları destekler. Hayatının her alanında bolluk bereket yaratmaya niyet eden ve bunu neşe,denge ve kolaylıkla hayatına çekmek isteyen kişilerin üzerinde taşıması için idealdir.
Labradorit


Işığın elçisi, son derece mistik ve koruyucu bir taş olan Labradorit, kişinin bilincini yükseltirken, evrensel enerjiler ile bağlantıya geçmesini sağlar. İstenmeyen enerjilerin kişinin Aura’sının dışında kalmasını sağlarken enerji sızıntılarını engeller. Mistik dünyanın kapılarını aralayan Labradorit kişiye her seviyede koruma ve spiritüel bilgelik sağlar. Spiritüel enerjilerin bedenlenmesini destekleyen Labradorit, iç sesin ve rehberliğin duyulmasında, ilahi ve ideal zamanın çalışmasında etkin rol oynarken, bilinçaltından mesajları kişinin bilincine taşır. Kişinin kendine inancını ve evrenin işleyişine olan güvenini tazelerken, başka kişilerin benliğimiz üzerindeki iddialarını ve bizi etkilemiş ve hizmet etmeyen düşüncelerinin şuramızdan temizlenmesini sağlar. Aşırı aktif ve düşünen zihni sakinleştiren ve hayal gücünü körükleyen Labradorit, manevi yanını ve aurasını güçlendirmek isteyen, kendine ve evrene olan güvenini tazelerken, korunarak ve iç sesini duyarak ilerlemek isteyen kişilerin üzerinde taşıması için idealdir.
Dumanlı Kuvars: Koruma - Topraklanma - Dayanıklılık


En güçlü koruma ve topraklanma taşlarından olan Dumanlı Kuvars spiritüel ve manevi her çalışma esnasında kişinin enerjisini ve titreşimini yükseltir. Stresi yönetmek için birebir bir panzehir olan Dumanlı Kuvars endişeli, gergin, kaygılı kişiler için önerilmektedir. Bize hizmet etmeyen her şeyi kolaylıkla arkada bırakmamıza yardımcı olan Dumanlı Kuvars, korkuyu ortadan kaldırır, depresyonla mücadele eden kişilere yardımcı olur ve duygusal sakinlik ve rahatlama getirir. Konsantrasyonu artırırken sinir uçlarını güçlendiren ve yatıştırıcı özelliğiyle ağrılara ve üreme organlarına şifa olduğuna inanılır. Kaygı, korku ve endişeyi sıklıkla deneyimleyen, negatif döngüleri geride bırakmak isteyen ve rahatlayarak, dinginliğe ulaşmak isteyen kişilerin kullanımı için idealdir.
Turkuaz


Ruha teselli, bedene iyilik vermesiyle bilinen Turkuaz son derece etkin bir şifacı olan Turkuaz mükemmel bir koruyucudur ve zamanın başlangıcından bu yana muska ve nazarlıklarda kullanılmıştır. Turkuaz ruhsal uyumlanmayı, fiziksel ve spiritüel dünya arasındaki iletişimi destekler. Üçüncü Göz Çakrası için kullanıldığında sezgilerin duyumsanmasını ve meditasyonu kolaylaştırırken, Boğaz Çakrası için kullanıldığında hizmet etmeyen eski yeminlerin, kısıtlamaların ve yasakların bozulmasına yardımcı olurken, ruhun kendini özgürce ifade etmesini destekler. Arınma için mükemmel bir doğal taş olan Turkuaz, negatif enerjiyi uzaklaştırırken elektromanyetik sisleri dağıtır. Tüm çakraların dengelenmesini sağlarken, yeri ve göğü, eril ve dişil enerjiyi bir araya getirerek bütünlediğine inanılır. Kişinin kendi sabotajını bitirmesi, toplum içinde kendini kolaylık ve nezaketle ifade etmesini sağlarken iç huzur ve sakin bir zihni destekler. İç huzur, gerçek ve nazik ifadeyle birlikte hayatının tamamında bütünlük, denge ve korunma arayan kişilerin üzerinde taşıması için idealdir.
Aquamarine


Zihni sakinleştiren, duyguları dengeleyen, geçmişten gelen kalıp ve öğrenmişlikleri kolayca arkada bırakmamıza yardımcı olan, adeta yüzümüze serin bir su çarpmışçasına ferrahlık hissi veren denizlerin güzel kristali Aquamarine Boğaz Çakrası üzerindeki şifasıyla aynı zamanda kişinin ifadesini desteklemesiyle bilinir. Cesaretin kristali Aquamarine stresi azaltırken algıyı netleştirir, zihinsel karmaşayı azaltır ve çevresel tüm kirliliğe karşı koruma sağlar. Geçmiş zamanlarda ise ışığın içindeki güçlerden bilgi taşıdığına ve karanlığın güçlerine karşı savaştığına inanılmaktadır. Denizciler tarafından boğulmalara karşı korunmak amacıyla muska olarak taşınırdı. Kendilerine ait olmayan başkalarının sorumlulukları altında ezilen kimselerin desteklenmesinde, önyargıların bir kenara bırakılmasında etkin bir rol oynayan Aqumarine kişinin kendi kendisinin sorumluluğunu almasını sağlar ve öz sabotaj döngülerini kırar. Huzur verici etkisinin yanı sıra meditasyon pratiklerinde derinleşme sağladığına ve kişinin kendi gerçekliğini keşfinde ve bunu ifade etmesinde destekleyici olduğu bilinmektedir.
Ay Taşı


Yeni başlangıçların kristali Aytaşı, isminden de anlaşıldığı üzere Ay ve onun özelliklerinin yanısıra sezgilerle bağlantılıdır. Aynen ayın büyüyüp küçülmesindeki muhteşem ve mükemmel düzendeki uyum gibi hayattaki her şeyin değişim ve dönüşümünü ve bundaki mükemmel uyumu temsil eder. Sezgileri ve empatiyi güçlendirirken, rüyaları özellikle Dolunay zamanlarında güçlendirmesiyle bilinir. Duygusal tetiklenmeler ve durumlar karşısındaki aşırı tepkilerin yatıştırmasında etkin olan Aytaşı kabul eden, büyüten, besleyen, ara bulucu ve yaratıcı feminen (dişil) enerjilerle doludur ve hem erkek, hem dişi kimselerin bu müşfik yönleri kişiliklerinde ortaya çıkarması için idealdir. Duyguları dengeleyip, zihni sakinleştiren Aytaşı, duygusal zekayı geliştirir. Solar Plexus çakrası üzerinde çalıştırıldığında eski duygusal döngülerin açığa çıkıp, anlaşılmasını ve şifalanmasını sağlar. Dişil enerjinin, doğum ve aylık döngülerin şifalandırılmasında yüzyıllardır kullanılan aytaşı, kadın bedeni üzerindeki rahatsızlıkların iyileştirilmesinde kullanılır. Yeni başlangıçlar yapmaya niyet etmiş, varoluşundaki müşfik ve besleyici o tatlı yanı uyandırarak dengeye gelmek isteyen kişilerin üzerinde taşıması için idealdir.
Nazar Boncuğu


Kültürümüzde önemli yere sahip olan Nazar Boncuğu cam ocaklarında elde yapılır ve üzerine çoğunlukla göz figürü oturtulur. Kişinin dünyaya açılan penceresi gözdür ve göz her türlü iyi ve kötü düşüncelerin ilk çıkış noktası olarak kabul edilir. Bu yüzden bakışlardan, kötü gözlerden korunmak amacıyla emici özelliği olduğuna inanılan mavi renkli taşlar aynı zamanda kişinin karmik talihini düzeltmesi ve iyileştirmesi için de kullanılmıştır. Kişiyi kem gözlerden, kötücül düşüncelerden koruduğuna ve bunları sahibine geri yansıttığına inanılan nazar boncukları neredeyse tüm inançlarda kullanılmakta ve kökenleri M.Ö. 3300 yıllarına, Mezopotomya topraklarına kadar uzanmaktadır.