top of page
Sevimli Defterler

Blog

"Yıldız Düşüklüğü Ne Demek? Nasıl Korunabilirim?"

Güncelleme tarihi: 2 Tem

Siyah Turmalin & Labradorit Mala: Ruhtan Gelen Güven
Siyah Turmalin & Labradorit Mala: Ruhtan Gelen Güven

“Yıldızım düşük, şansım hiç yok, çok nazara geliyorum, ben ne yapmalıyım?” 


Geçenki paylaşım üzerine sizden gelen en sık sorulardan biri olan bu konuya değinmek ve basit bir takım öneriler paylaşalım istedik. 


Öncelikle iyi haber şu ki “yıldız düşüklüğü” bir kader ya da size atanmış bir özellik değil, enerjinizin genel hali hakkında bilgi veren ve tamamen düzeltilebilen bir konu. Şöyle düşünmekte fayda var sizin her şeyinize nazar değiyor ancak bunca harika hayatını paylaşan insana neden değmiyor? Onlarda göz/nazar olmuyor mu? Elbette oluyordur ama kendi enerji alanları kuvvetli olduğu için az ya da hiç hasara uğruyorlar ya da bu durumların içinden daha kolaylıkla ayağa kalkıyorlar. 


Peki bu enerji alanı nasıl yükselir, yıldız düşüklüğü ile nasıl başa çıkılır? 


  • Çevremizdeki İnsanları Doğru Seçmeliyiz:


Hepimizin çevresinde enerjisini düşüren, başkaları hakkında negatif konuşan ya da sürekli negatif bakış açısına sahip insanlar vardır ya da olmuştur. Bu kişilere karşı mesafemizi korumamız çok önemli. Eğer mecburen bir araya geliyorsak paylaşımlarımız azalmalı, önemli, faydamıza olan konuları hiç anlatmamalıyız. Sevinçlerimizi bu insanlarla paylaşmamalıyız. 


Bunun yanı sıra paylaşımlarımızı kişilerin nefsine dokunacak, özendirecek şekilde yapmamalıyız. Ne kadar iyi niyetli olursak olalım, hepimiz insanız ve karanlık yanlarımız var. Güzel bir anımızı, soframızı, eşimizi, çocuğumuzu, gezdiğimizi, gördüğümüzü paylaşma arzumuz çok doğal ancak bunu yaparken özendirmeden, başkasının nefsine dokunmadan yapmamız çok kıymetli. Paylaşımlarımızın ardındaki niyet özendirmek, kıskandırmak değil sadece paylaşmak hatta “umarım sana da kısmet olur.” niyetiyle olmalı.
  • Kullandığımız Kelimelere Mutlaka Dikkat Etmeliyiz:


Bazı atasözlerimiz günümüzde de hala geçerliliğini koruyor ve galiba bunlardan en sevdiğimiz: “Bir şeyi 40 defa söylersen olur.” 


Kendinize gün içinde kaç defa ya içinizden ya da yüksek sesle “Bende zaten şans olsa!” “Yıldızım aşırı düşük!” “Çok nazara geliyorum.” gibi cümleler kuruyorsunuz? 


Peki bunların yerine algınızı şansınıza ve yolunda giden şeylere çevirseniz nasıl olurdu? Örneğin bir sırada beklerken bir anda önünüzdeki kişi ayrıldı ve sıra size geldi “ne kadar şanslıyım” diyin. Vapuru, otobüsü, uçağı kaçıracak gibi oldunuz ama yakaladınız “of şans hep benden yana.” diyin, perçinleyin. Marketteki son ürünü, çok beğendiğiniz t-shirt’ün son bedenini mi yakaladınız bunu es geçmeyin, içten içe sevinin şansınızın altını çizin. Sokakta uzun zamandır görmediğiniz ama çok sevdiğiniz biriyle mi karşılaştınız? “Bizi bugün denk getiren tüm şansımıza şükürler olsun.” diyin.


Özetle basit şeylerdeki şansınızı abartın ve büyütün ki yaşamınıza yayılsın. Siyah Turmalin & Labradorit Mala: Ruhtan Gelen Güven
Adaçayı ve Palo Santo Arındırma Ritüeli

  • Bedenimizi ve Yaşam Alanımızı Arındırmalıyız:


Artık bilinmeyen bir konu değil; bitkilerin dumanının gücünden faydalanmalı, bedenimizin etrafınız ve evimizin içini sık sık palo santo, adaçayı, biberiye gibi bitkileri yakarak arındırmalıyız. Bitkilerin dumanını evin içinde gezdirerek enerji temizliği yapmak yeni moda olan şeyler değil, bilakis çok eskiden bu yana olan ve nihayet gündeme gelen ritüeller. Büyük büyük annelerimizin bildiklerini kulak ardı etmeyelim. 


Bununla beraber bedensel enerjimizi yüksek tutmalıyız bunun için de sağlıklı ve iyi seçimler yapmalı, bol su içmeli, hareketsiz yaşam tarzımızı bir kenara bırakmalıyız. Hareket bedenimizde sıkışmış negatif enerjinin tıkanıp kalmasına yol açar bu yüzden dar vakitlerde bile bedenimizi çalkalamak, zıplamak, kollarımızı sağa sola savurmak çok kısa sürede ruh halimize iyilik getirir. 


Nefes, Yoga ve Meditasyon Çalışmaları
Nefes, Yoga ve Meditasyon Çalışmaları

  • Nefes, Meditasyon, Yoga gibi İç Enerjinizi Yükseltecek Uygulamaları Yaşamımıza Almalıyız:


Yeni modaymış gibi görünen ancak yüzyıllardır insanlığın faydası için çalışan ve nihayet Batı dünyasında da yer tutmaya başlayan bu teknikler kendi iç negatif sesimizi gerçekten duymamız ve bunu yükseltmemiz için kimseye ihtiyaç duymadan günlük kısa da olsa yaşamımızı değiştirecek çalışmalar. Kendi iç sesimiz düşükse, yıldızımız da düşük olacaktır. 


  • Topraklanma, Merkezimizde Kalma için Çalışmalar Yapmalıyız:


Eğer bir kişi sarsılmaz biçimde kendi merkezinde kalabiliyor ve başkalarının kötü yorumlarından etkilenmemeyi, “başaramazsın” “senden olmaz” gibi aşağı çeken cümleleri duymamayı başarıyorsa bu süreçleri çok daha kolay atlatır. 


Bunları duymamak için kendi isteklerimiz ve becerilerimiz konusunda net ve emin olmalı, yine en başta belirttiğimiz gibi bizi düşüren değil yükselten ve destekleyen insanlardan çevremizi oluşturmalıyız. 


Kök çakra meditasyonları ve yoga pozları, alt karna yapılacak nefes çalışmaları köklenmemiz için çokça fayda sağlar. Aynı zamanda kendimizden emin olduğumuza dair telkinlerde bulunmalı, kim olduğumuzu, nelere “evet” nelere “hayır” diyebileceğimizi doğru tahlil etmeliyiz. Kendi sınırlarını iyi tanımak ve korumak başkalarının enerjisinden etkilenmemenin en büyük anahtarı. Eğer bu konuda kafanız karışıksa ve zorlanıyorsanız kendinizi tanıma yolculuğunda profesyonel yardım almanızı kalpten öneririz. 


Bıldırcın Jasper, Lav Taşı, Dumanlı Kuvars: Toprak Mala
Bıldırcın Jasper, Lav Taşı, Dumanlı Kuvars: Toprak Mala


  • Doğaltaşlardan Faydalanmalıyız: 


Siyah Turmalin, Obsidiyen, Hematit, Turkuaz, Labradorit, Bıldırcın Jasper, Dumanlı Kuvars ve Ametist gibi taşlar enerji alanımızı koruyucu etkilere sahiptir. Özellikle Siyah Turmalin ve Labradorit’i bir arada kullanmak enerji alanımızı adeta bir kalkan gibi çevreler. 


Toprak Elementi taşları olan Dumanlı Kuvars, Bıldırcın Jasper, Lav Taşı, Hematit, Obsidiyen ise dış enerjilere açık olduğumuz dönemlerde bizi korumak için çalışır. Hayatta inişler ve çıkışlar her zaman olacaktır. "Yıldızım düşük" diye düşündüğünüz zamanlarda değil her zaman  bu tavsiyeleri uygulayarak moralinizi ve iç enerjinizi yükseltebilir ve yaşamınıza daha pozitif bir bakış açısı geliştirebilirsiniz. 


Unutmayın, her karanlık dönemin ardından bir aydınlık gelir. Kendinize inanın ve sizin iç gücünüzün bir çok şeyi başarabileceğini daima bilin!


Koruma ve Topraklanma ürünlerimize ulaşmak ve taşların enerjilerini daha detaylı okumak için web sitemizin “mağaza” bölümünü ziyaret edebilirsiniz. 138 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page