top of page
Sevimli Defterler

Blog

KUZEY AY DÜĞÜMÜ NEDİR, NASIL HESAPLANIR VE NEDEN ÖNEMLİDİR?


Kuzey Ay Düğümü Nedir?

Ruhsal Astroloji; kişinin bu dünyadaki ruhsal yolculuğuna ışık tutabilmemiz ve bu yolculuğu anlayabilmemiz açısından çok önemli bilgiler vermektedir.

Ruhsal Astroloji deyince akla ilk gelen ise; Ay Düğümleri’dir. Ay düğümleri; aslen fiziksel bir forma sahip olmayan hipotetik noktalardır yani matematiksel olarak hesaplanırlar. Ay'ın Dünya etrafındaki yörüngesinin, kuzeye ve güneye doğru hareketi ile ekliptiği kestiği bu noktalar; Astrolojik olarak Kuzey ve Güney Ay düğümü olarak adlandırdığımız ve Ruhun yolculuğunu ifade eden noktalardır.


Her Kuzey Düğümü karşıtlığında o düğümün zıt burcu olan bir Güney Ay Düğümü bulunmaktadır ve bu karşıtlık sabittir. (Kuzey ay düğümü Boğa Burcu'nun; Güney ay düğümü karşıtlığı Akrep ve Kuzey ay düğümü Akrep Burcu'nun Güney ay düğümü karşıtlığının daima Boğa Burcu olması gibi.)
Kuzey ay düğümü tüm malalar
Kuzey Ay Düğümü Koleksiyon

Güney Ay düğümü; geçmiş ve karma ile ilgilidir. İçine doğduğumuz bedene daha önceki yaşamlarımızdan ya da Atalarımızdan getirdiğimiz tüm bilgiyi ve deneyimi ifade eder.

Kuzey Ay düğümü ise; daha önce hiç deneyimlenmemiş ve ruhun deneyim yaşamayı, bu hayatta başarmayı, üstesinden gelmeyi arzuladığı alanlardır. Öğrenilmesi gereken davranış modellerini ifade ettiği gibi, bu davranış modellerinin öğrenilmesi ve hayata geçirilmesi ile birlikte daha iyi bir hayata doğru olan yolculuğu anlatır.

Güney Ay düğümünden getirdiğimiz alışkanlıklar ve tecrübeler bizim alışkın ve ustalaşmış olduğumuz davranış modelleridir ancak artık bu yaşamda bize eskisi kadar hizmet etmemektedirler.


Kuzey Ay düğümündeki davranış ve düşünme modelleri ise bize bu hayatta doyumun, ilerlemenin ve mutluluğun kapılarını açacak olan, bu yaşamda bize en çok hizmet edecek olan davranış ve düşünce modellerdir.


Kısaca Kuzey Ay Düğümü, doğum haritasındaki bir noktadır ve kişinin ruhsal amacını, hayatta öğrenmesi gereken dersleri ve potansiyel gelişim alanlarını temsil eder. Kuzey Ay Düğümü, bireyin yaşamının hedeflerini ve ruhsal büyümesini işaret eder. Bu nokta, kişinin karmik öğrenme yolculuğunu ve ruhsal evrimini temsil eder.


"Ruhun iki yanını temsil eden bu düğümler; bir nevi geçmiş ve gelecek arasında köprü görevi görür ve dünya planındaki dualiteyi de anlatır. "


Kişi bu düğümleri birleştirdiğinde sebep-sonuç alanından yani dualite planından çıkarak ruhsal büyümeye ulaşır, yaşamının her alanında ilerleme kaydeder.


Ruhsal büyümenin kişinin hayatına getirdiği mutlak doyum ve anlam arayışı karşısında bulduğu cevaplar ile birlikte keyifli bir yaşamın kapıları aralanmış olur.

Kuzey Ay Düğümünün Önemi:

  1. Karmik Yolculuk: Kuzey Ay Düğümü, kişinin geçmiş yaşamlardan getirdiği deneyimlerle ilgili bilgileri taşır. Bu nedenle, Kuzey Ay Düğümü, kişinin karmik yolculuğunu anlamak için önemlidir.

  2. Kişisel Gelişim: Kuzey Ay Düğümü, bireyin kişisel gelişim hedeflerini ve potansiyelini temsil eder. Bu nokta, kişinin yaşamının belirli bir döneminde odaklanması gereken alanları ve dersleri gösterir.

  3. Hayatın Anlamı: Kuzey Ay Düğümü, kişinin hayattaki amacını ve anlamını anlamak için önemli ipuçları sunar. Birey, Kuzey Ay Düğümünü keşfederken, kendi ruhsal yolculuğunu daha derinlemesine anlama şansı elde eder.

  4. İlişkiler: Kuzey Ay Düğümü, kişinin ilişkilerdeki öğrenme ve büyüme süreçlerini gösterir. Özellikle romantik ilişkilerde, bu nokta, kişinin ne tür deneyimlere ihtiyaç duyduğunu ve ilişkilerinde hangi alanlarda gelişmesi gerektiğini gösterir.

  5. Kariyer ve Meslek: Kuzey Ay Düğümü, bireyin kariyer yolu ve mesleki hedefler konusunda rehberlik edebilir. Kişinin içsel potansiyelini gerçekleştirmesi için hangi yolda ilerlemesi gerektiğini belirlemeye yardımcı olabilir.


Kuzey Ay Düğümü Nasıl Hesaplanır? Kuzey Ay Düğümünüzü kolaylıkla hesaplamak için Ruhsal Astroloji Koleksiyonumuzda bulunan bu tablodan faydalanabilir, aynı bağlantının içinde bulunan Kuzey Ay Düğümünüzü temsil eden ürüne giderek hem bu yaşamdaki ruhsal yolculuğunuz hakkında bilgiye sahip olabilir hem de sizi destekleyecek doğal taşları öğrenip, bu taşlardan yapılmış bilek malası ya da 108 Mala kolyeye sahip olabilirsiniz.


Tabloyu inceledikten sonra düğümlerin yaklaşık 18 aylık aralıklarla değiştiğini göreceksiniz ve bu akıllarda şu soruyu uyandırabiliyor:


"Bu kadar geniş zaman aralığında doğmuş kişiler hep aynı tecrübeyi mi yaşıyor?"


Ay düğümlerinin düştüğü ev, hayatın en çok hangi alanında bu yaşamdaki Kuzey Ay düğümü etkisini hissedeceğini kişinin harita planına göre belirler. Bu da temelde aynı olan Kuzey Ay düğümü deneyimini kişi için özelleştirir.

Haritanızda hangi eve düştüğünü bilmeksizin de bu yaşamda size hizmet edecek olan ve artık özgürleşmeniz gereken davranış, düşünme, hareket planlarını Kuzey Ay Düğümünüz aracılığıyla anlamanız

ve bu öncelikleri yaşamınızda eyleme geçirmeniz,

hayat ve ruhsal gelişim yolunda size muazzam bir anlamlandırma ve farkındalık yaratacak, çok daha doyumlu, keyifli, başarılı ve farkında bir yaşamın kapılarını size aralayacaktır.Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page