Değişmesini istediğine değil, değiştirmek istediğine odaklan

Dilek, hepimizin bildiği üzere bir şeyin gerçekleşmesi, olması için hissettiğimiz arzu ve istektir.
Niyet ise bu dileğe, arzuya veya isteğe ulaşmadaki bilinçli bir farkındalık yoludur. Bir başka deyişle, bu dileğin gerçekleşmesine yardımcı olacak bir bilinçten hareket ederek, bu arzunun hayat bulmasına yön vermektir.

Hayatımızda, sadece değişmesini istediğimiz şeye odaklanıp bu konuda bir şey yapmamak ve evrene mesaj gönderip dileğimizin gerçekleşmesini beklemek piyango bileti satın alıp, büyük ikramiyenin bize çıkması için beklemekten farksızdır. 

Niyetten yaşamak ise dileğimiz için kendimize bir yol çizmek ve bu yolda ilerlemek için bilinçli bir farkındalıkla irademizi ortaya koymaktır.

Değişimin önündeki içsel engelleri ve ihtiyaçlarını kalbine sor

Bunu yapabilmek için kendinizle baş başa kalabildiğiniz bir an ve yerde, özünüzle bağlantı kurmanızı sağlayacak basit bir nefes pratiği ya da meditasyon sonrasında kendinize aşağıdaki iki soruyu da sorun.

 

"Bu dileğimin gerçekleşmesi için ihtiyacım olan nedir?"

"Bu dileğimin gerçekleşmesinin önündeki engel nedir?"

Cevaplar bırakın kalbinizden gelsin, kendinize karşı çok ama çok dürüst olun. Unutmayın ki ihtiyacınız olan her şey sizin içinizde, tıpkı engellerin de sizin içinizde olduğu gibi. 
Bu sebeple “şu kişinin şöyle davranmasına, bu şartın böyle değişmesine ihtiyacım var” gibi cevaplar yerine “benim şöyle yapmaya / hissetmeye, şunu hatırlamaya / bilmeye ihtiyacım var” gibi tamamiyle size ait içsel bir cevap yükselmeli.
Unutmayın, herkesin kendi hür iradesi olduğu ve kimse buna müdahale edemeyeceği için, biz başkası için bir niyet belirleyemeyiz ya da başkası bizim niyetimizin gerçekleşmesinde rol sahibi olamaz. 
Eğer engelin ya da ihtiyacın bizim dışımızda bir kişi ya da kontrolümüz dışında bir durum olduğunu düşünüyorsak kendi gücümüzü elimize alarak bu durum içindeki bize ait olan kısma odaklanmalıyız. 

Niyetini belirle ve niyetine özel hazırlanmış malanı seç

Yıllardır içinde bulunduğumuz kişisel gelişim yolculuğunun ve spiritüel çalışmaların sonunda ortaya çıkan niyetlerden oluşan koleksiyona bir göz atın. Bunun için biraz vakit ayırmaya çalışın ve o koleksiyondaki tüm malaları inceleyin. Anlaşılır olması için tüm taşların enerjisini, neye hizmet ettiğini ve hangi konuyu desteklemek için o malada kullanıldığını detaylı şekilde anlatmaya çalıştık.

Birisinin kalbinizi çalacağına yürekten inanıyoruz.

Hala istediğinizi bulamadıysanız özel mala tasarımı için lütfen tıklayınız.

Kendini mucizelere bırak!

Mala Nedir?

Mala Nedir?

Mala, yarı değerli taş, ağaç tohumu ya da bazı özel ağaçlardan işlenerek hazırlanmış 108 adet boncuğun aralarına düğümler atılarak dizilmesiyle oluşan bir meditasyon tesbihidir.

Her düğümde malanın niyeti o taşa sabitlenir.

Meditasyonda kullandığınız mantra yani olumlama cümlesini ya da nefes alış verişlerinizi rahatça takip ederek, odağınızı tutmanız için kullanılan malalar aynı zamanda hayatınızda sizi ileriye taşıyacak niyetinize uygun olarak dizilir ve bu şekilde hem niyetinizi hatırlamanız, hem de sembolleştirebilmeniz için günlük kullanıma uygun hale gelir.

Boynunuzda taşıyamadığınız günlerde yatak başucuna, yastık altına, aynanızın üzerine koyabilirsiniz.

Uzun lafın kısası,

 

Malalar bizim nazik hatırlatma araçlarımız.

Bizimle elele çalışırlar.

Belli durumlarda bize duymamız gereken rehberliği fısıldarlar.

Bizi, niyetimizin farkındalığında tutarlar.

Bize durmaksızın her şeyin yolunda olduğunu,

ve ihtiyacımız olan her ne varsa zaten içimizde olduğunu hatırlatırlar.

Malanız size teslim edildikten sonra, paketin içine koyduğumuz minik adaçayı ile tütsülemeyi sakın unutmayın. Taşıyabildiğiniz her gün üzerinizde taşımaya diğer günlerde ise gözünüzün önünde tutmaya çalışın. 

Unutmayın, mala, içindeki tılsımı ve doğal taş enerjileriyle çok özel bir hatırlatma aracı. Anahtar daima sizde. İhtiyacınız olan tüm bilgelik zaten sizin içinizde. Ona iyi bakın, bağınızı güçlü tutun. Ne için birbirinizi seçmiştiniz, beraber daha ne kadar yol gideceksiniz bunu daima hatırlayın. Niyetinize sahip çıkın. 
 

 

Neden 108?

Neden 108?

 

108 rakamına dair çok çeşitli ve bilgeliği keyif veren inanış var;

 

  1   (Birlik): tüm canlıların, doğanın, evrenin, kozmosun bir ve bütün olma hali. Mutlak biçimde hiçbir ayrım ve ayrılık olmaması.
 
0  (Hiçlik): Hem biricikliğimizi ve yıldız tozu olduğumuzu, hem de bu koca evrendeki minicikliğimiz, hiçliğimiz. Mevlana’nın da sıklıkla bahsettiği hiç olma, hiçlik hali.
 
(Sonsuzluk) : Ruhun ve evrenin sonsuzluğu. Ne olasılıkların, ne de mucizelerin bir başlangıç ve bitiş noktası olmaması. 

Bu aynı zamanda 108 Niyettaşı’nın logosunun arkasındaki ilham.

     108’in ruhsal tamamlanmayı ifade etmesi. Bu sebeple malalar, güneşi selamlama ritüelleri, nefes döngüleri 108 etrafında şekilleniyor.       Bazı Budist tapınaklarında aydınlamaya giden yolun simgesi olarak 108 basamak bulunuyor.

     Kalp Çakrasından tam 108 tane enerji çizgisi çıktığı inanışı
     Bazı öğretilerin söylediğimiz mantraların ya da olumlama cümlelerinin 108 defa tekrar edildiğinde bilinç altı tarafından algılandığını söylemesi
     Sanksrit alfabesindeki 54 dişi, 54 erkek harfin toplamda 108 harften bir bütün oluşturması  

 

Meditasyon yaparken mala üzerindeki boncukları saymanın çok kuralı, kitabı, kanunu olmasa da ufak tefek incelikleri oluyor.

 

  1. Malanızın özellikle her iki taraftan bakıldığında 27. taşını farklı seçmeye ve meditasyon esnasında nerede olduğunuzu size nazikçe hatırlatması için bu şekilde bir işaretleme yapmaya dikkat ediyoruz. Bazen bu taş küçük, bazen büyük olabiliyor. Küçük olduğunda genelde iki 27.rakamının arasında bir ufak ayraç gibi konumlandırıyoruz. Malanızı ilk defa elinize alıp, bağ kurmaya başladığınızda taşlarını sayıp, bu temsiliyeti farketmeniz meditasyon pratiğiniz için de çok kolaylaştırıcı olacaktır. 

  2. Meditasyona başlarken malayı orta parmağımız üzerine yerleştirip, baş parmağımız ile boncukları kaydırarak mantra ve nefesimizi takip edebiliriz. İşaret parmağının egoyu temsil ettiğine inanıldığı ve egoyu meditasyonda dışarıda tutmayı seçtiğimiz için işaret parmağıyla malaya dokunmamak iyi bir tercih olabilir.

  3. Meditasyon bitiminde en baştaki büyük “Guru Boncuk”a ya da sembole vardığımızda durup mantramızı, olumlamamızı içselleştirmek için bekliyoruz. Guru boncuğu avuç içerisinde tutmak, size ilham veren kişiyi hatta varsa “guru”nuzu hatırlamak, pratiğinizi ve kendiniz onurlandırmak güzel olabilir.

  4. Meditasyon zamanları dışında malanızı boynunuzda taşırken, her temas ettiğinizde malanıza özel mantra yani olumlama cümlesini tekrar edip, içselleştirin. Bu şekilde siz ve malanız daima niyetinizi hatırlayabilir ve bu konunun hayatınızda kolaylıkla ve şifayla yaratılması için mesajınızı sıklıkla yaratıcı güçlere teslim edebilirsiniz.

Malamı Nasıl Kullanırı

Malamı Nasıl Kullanırım?

Tüm kristaller tütsülenmenin ardından, dolunay ışığı altında yıkanır ve diğer kristallerin yanında beklemeye alınır.

Tüm bu hazırlıklar sonunda her mala, içsel bir süreç ile ritüellerine uygun olarak mantralar eşliğinde elde düğümlenir.

Her bir kristal, dizilmeden hemen önce enerjisini tazelemek ve potansiyelini ortaya çıkarabilmek adına tek tek adaçayı ile tütsülenir.

Dünyanın dört bir yanından, doğal kaynaklara saygıyla çıkarılmış, işlem görmemiş ve asla boyanmamış gerçek yarı değerli doğal taş kristaller özenle seçilir.

Neden 108 Niyettaşı?

Her bir mala, göze hoş gelecek şekilde değil, her bir niyete özel, kadim bilgilere göre o niyete şifa verdiği inanılan doğal taş kristallerin bir araya getirilmesi ve elde düğümlenmesiyle tasarlanır.

Yıllardır spiritüel alanda yaptığımız çalışmaların tüm bilgisini kullanarak her koleksiyonumuz özenle hazırlanır, malanız özel bez kesesinde, olumlama kartı ve paketinden çıkar çıkmaz ilk enerji temizliğini yapmanız için adaçayı ile gönderilir.

Doğa Ana’nın tüm cömertliğiyle bize bahşetmiş olduğu yarı değerli taş ve kristallerin kendi mükemmelliğine ve şifasına yürekten inanıyoruz. Bu sebeple, lazerle renklendirilmiş taşlarla çalışmıyor, her zaman kendi orijinal renginde ve sınıfının en yüksek kalitesine sahip yarı değerli doğal taşlar kullanılmaktadır.

Kullanılan tüm metal parçalar pirinç üzeri altın ya da gümüş suyu kaplama olup, zamanla kararma yapmayacak özellikte seçilir.

 

Malama Nasıl İyi Bakar

Malama Nasıl İyi Bakarım?

Malanızın suyla temasında dikkatli olun. Birlikte duş almayın, yüzmeyin ve terden zarar görme olasılığına karşı malanızla uyumayın. Malanızı yanınızda taşımanız gerekiyorsa beraberinde gelen bez kesesiyle taşımaya özen gösterin.

Malanızı enerjisel olarak temizlemek için aşağıdaki ritüellerden faydalanabilirsiniz.

Olur da malanız kopar, dağılır, kaybolursa artık niyetimizde epeyce yol katetmişsiniz ve malanız misyonunu doldurmuş, artık yeni niyetlere odaklanabiliriz demek.

Pek tabii ki bu çok erken olmamalı. 3 aydan önce bir sorun yaşadığınız takdirde lütfen bize ulaşın. 

Toprak

Bitki

Su

Güneş

Ay

Malanızı ağzı sıkıca kilitlenebilecek bir poşetin içine koyduktan sonra bahçeye ya da saksınızın dibindeki toprağa gömün ve gece boyunca bırakın. Ertesi sabah çıkarın ve şarj olması için biraz güneş ışığına bırakın. Malanızın enerjisini yenilemek için yandaki bir kaç yönteme de göz atabilirsiniz.

Malanızı enerjetik olarak temizlemek için adaçayı, tütsü demeti ya da palo santo gibi bitkileri yakarak dumanını üzerinde gezdirebilirsiniz. İlk temizlik için 108Niyettaşı malaları size minik bir adaçayı ile gönderilir.

Malanızı ağzı sıkıca kilitlenebilecek bir poşetin içine koyduktan sonra tuzlu su dolu bir kase içinde gece boyunca bırakın. Malanızın zarar görmemesi için poşetin su geçirmediğinden emin olun. Tuzlu su enerjisel olarak malanızı temizleyecektir.

Sabah malanızı sudan alın ve enerjisini yenilemek için önerdiğimiz diğer yöntemleri (Güneş ve Ay)  takip edin.

Malanızı temizledikten sonra onu yeniden evrenin mükemmel enerjisiyle doldurmak isteyebilirsiniz. Bunun için bir kaç saatliğine güneş enerjisine bırakabilir ve sonra yine keyifle taşımaya devam edebilirsiniz.

Özellikle dolunay zamanında (dönemsel olarak tutulma ve yeni ay enerjilerinde) ay ışığının direkt olarak vurduğu bir yere malanızı gece boyunca bırakın ve sabah yine keyifle taşımaya devam edin.

"Hayatınızda şu anda ne olsa her şey çok daha güzel olurdu?"

"Sizi bir sonraki adıma taşıyacak olan nedir?"

"Peki hep arzu ettiğinizin önündeki o içsel engel ne olabilir?"

Malamı Nasıl Seçmeliyim?

Malamı Nasıl Seçmeliyim?

Kendinizle baş başa kaldığınız bir anda, gözlerinizi kapatarak, kalpten gelecek bir cevap için kendinize bu soruları sorun ve gerçek niyetinize sizi yaklaştıracak cevabı bekleyin. 

Bu sorunun cevabını bulduğunuzda farklı niyetlere özel dizilmiş koleksiyonlarımızdan size uygun malayı seçip, niyetinizin gerçekleşmesi için yolculuğunuza başlayabilirsiniz.

Bazen de bir niyete odaklanmanıza gerek bile kalmadan bir mala sizi o kadar çok çeker ki, aramaya gerek bile kalmadan,  malanız sizi bulmuştur bile.

Böyle zamanlarda, en iyisinin akışta kalmak olduğunu unutmayın.

Eğer koleksiyonumuzda kendinize ve niyetinize uygun niyettaşını bulma şansınız olmadıysa Kişiye Özel Mala tasarımı da yaptırabilirsiniz.

Özel Tasarım

Özel Tasarım

Kişiye özel mala tasarımları için adına "Niyet Koçluğu" dediğimiz çok özel bir çalışma yapmaktayız. Tüm Türkiye'de bu çalışmayı talep eden dostlarımıza eşit mesafede olabilmek adına telefon veya mesaj yoluyla yürütülen bu çalışma sırasında, farklı teknik ve methodlarla niyetinizin gerçekleşmesinin önündeki engellere bakıyor ve kök nedenleri ortaya çıkarıyoruz. 

Yapılan çalışma neticesinde ortaya çıkan hikayeye ve niyete göre, içsel bir sürecin sonunda en doğru doğal taş kristaller bir araya getirilerek malamızın ilk tasarımını onayınıza sunuyoruz.

 

Sizden gelen geri bildirimler sonucunda revizyonlar tamamlanıp, son onayınız alındıktan sonra sadece size özel ve eşsiz malanız, diğer malalarımızda da olduğu gibi dolunay ve adaçayı ritüelleri eşliğinde düğümlenmeye başlıyor.

Uzun bir yolculuk sonunda her bir düğümüne sadece sizin niyetinizin sabitlendiği malanız yanında adaçayı ile birlikte özel kesesinde sizlere ulaştırılıyor. Hatırlatmak isteriz ki, kişiye özel malalarımızda bazen günlere yayılan bir niyet belirleme derinleşme çalışması yapılmakta olduğundan 589 TL olarak ücretlendirilmektedir. Bu fiyat farkına göstermiş olduğunuz nazik anlayış için kalpten teşekkür ederiz.

Dilerseniz özel tasarım için aşağı linkten satın alma yapabilirsiniz. Özel tasarım mala talebinizi takiben sizlerle 24 saat içinde iletişime geçilecek olup, müsaitliğinize göre en hızlı şekilde süreç başlatılacaktır.

Politikalarımız

İletişim

  • Facebook - Grey Circle
  • Instagram - Grey Circle
  • Pinterest - Grey Circle

Menü

cmyk_1080p_png.png

© 108Niyettaşı by Merve Uçar Filiz

© 108Niyettaşı by Merve Uçar Filiz 

Her hakkı saklıdır. Bu sayfada kullanılan metinler ve tasarımların kaynak gösterilerek paylaşılmasında sakınca yoktur ancak kopyalanması ve kaynak gösterilmeden alıntılanması yasaktır. Bu yasağa aykırı davranan kişiler hakkında yasal işlem başlatılacaktır.