Defter ve kalem

Blog

"ıntentıonal living'e dair her şey"

7 Çakra Nedir? Nasıl Dengeye Getirilir?


Son yıllarda sıklıkla duymaya başladığımız “Çakralar” konusunu en basit ve gündelik yaşamda fayda sağlayabileceğimiz haliyle `Yeni Başlayanlar için Çakralar 101 ` yazısı altında sizler için derlemeye çalıştık.

Sankskritçe bir kelime olan “Çakra”nın anlamı “tekerlek” ya da “dönüş”tür. Bedenimizin sadece fiziksel bedenden ibaret olmadığına inanılan Doğu inanışında, çakralar Enerji Bedenimizde bulunan ve omurilik boyunca yukarıya doğru dizilmiş enerji çarklarıdır. Her bir çakranın kendine has bir rengi vardır ve tüm çakralarımız endokrin sistemimizdeki bir hormon beziyle bağlantılıdır.

Çakralarımızın temsil ettiği konular ve bu konuların hayatımızda dengede olması bize daha doyumlu, dengede ve mutlu bir yaşamın kapısını aralamada destek olur. Bir çakranın açık ve güçlü olmasından ziyade dengede olması önemlidir. Fazla açık ve fazla güçlü olduklarında hayatımızdaki olumsuz etkisini yine başka bir açıdan hissederiz.

Çakralardan yayılan enerji her şeyin enerjiden ibaret olduğu dünyamızda başkaları tarafından okunmakta, hissedilmektedir.

Dışarıdan bir kaynak ya da kişinin bize bu konuda yardımcı olmasına ihtiyaç duymaksızın, kendi sahip olduğumuz öz gücümüzle yapabileceğimiz birçok uygulama vardır. Her çakrayı anlattıktan sonra size yardımcı olabileceğini düşündüğümüz bir çok öneriyi her çakraya ait bilgi bölümünün sonuna ekledik.

Aşağıdaki bağlantıdan bu mini

e-kitabı indirebilir, sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.


Şifa olması dileklerimizle, keyifli okumalar ve uygulamalar…


Yeni Başlayanlar için 7 Çakra
.pdf
Download PDF • 1.44MB

Not: "7 Çakrayı Dengeye Getirmek" için uygulamalı pratik yapmak ve daha derin bilgiler edinmek isteyenler çok sevgili arkadaşımız Çağla Yılmaz Bayar'ın kapsamlı bir şekilde hazırlanmış ve rehberlikle ilerleyen "Çakra Simyası" programına katılabilirler.

İletişim: yoga@chandayoga ya da 05495212199

288 görüntüleme
323329.png
0

Herhangi bir sorunuz olması durumunda, potansiyel işbirlikleri veya tasarımcılarımız arasına katılmak için lütfen

BİZE ULAŞIN

POLİTİKALARIMIZ

İLETİŞİM

  • Facebook - Grey Circle
  • Instagram - Grey Circle
  • Pinterest - Grey Circle

KATEGORİLERİMİZ

© 108Niyettaşı by Merve Uçar Filiz 

Her hakkı saklıdır. Bu sayfada kullanılan metinler ve tasarımların kaynak gösterilerek paylaşılmasında sakınca yoktur ancak kopyalanması ve kaynak gösterilmeden alıntılanması yasaktır. Bu yasağa aykırı davranan kişiler hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Keşfet

Satın Al